MENÜ
Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Gümüşler Nasıl Parlatılır? En Etkili 8 Öneri

Blog

Gümüşler Nasıl Parlatılır? En Etkili 8 Öneri

Gümüşler Nasıl Parlatılır? Sorusu gümüş eşya ve takılarında kararma yaşayanların oldukça sık bir şekilde sorduğu ve cevabını aradığı bir sorudur.

Günümüzde birçok kişi gerek evlerini süslemesinde gerekse kullanacağı takılarda gümüşü tercih etmektedir. Şık ve parlak görünümü ile tercih edilen gümüşlerin kararması birçok kişi için can sıkan bir durum haline gelmiştir. Fakat gümüşlerin ilk günkü görünümünü ve parlaklığını kazanması mümkündür. Belirli gümüş temizleme ekipmanları ile birlikte sizlerde gümüşünüzün eski parlaklığını yakalamasını sağlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınıza dair edinmeniz gereken ve gümüşünüze parlaklık kazandıracak tüm önerilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Gümüşler Nasıl Parlatılır? Sorusunu cevaplandırarak detayları hakkında bilgi vereceğiz.

Gümüşler Nasıl Parlatılır?

Gümüşler Nasıl Parlatılır? Sorusuna verebileceğimiz birçok cevap bulunmaktadır. Günümüzde birçok kişi gümüş eşyalarını parlatmak ve temizlemek adına çeşitli yöntemlerden faydalanmaktadır. Fakat bu yöntemlerin bir kısmının gümüşe oldukça zarar verdiğini, çizilmelere sebep olduğunu ve gümüşü yıprattığını söyleyebiliriz. Bundan dolayı gümüş parlatma işlemini gerçekleştirirken oldukça özenli ve dikkatli davranmalısınız. İnternet ortamından yapılan yorumlarda genellikle gümüşün parlamasını sağlayan tavsiyeleri 5 ana başlık halinde sizlerle paylaşalım.

1- Cam Silme Suyu İle Gümüş Parlatma

Günlük temizlik işlerinde kullanmış olduğumuz cam silme suyunun gümüş parlatma işleminde kullanıldığını biliyor muydunuz? Yumuşak bir bez yardımı ile birlikte cam silme suyunu gümüş yüzüğünüz üzerinde uygulayabilirsiniz. Kısa bir sürede yüzüğünüzün oldukça parlak bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz. Ayrıca belirtmek isteriz ki, bu yöntem gümüş parlatma işleminde birçok kişi tarafından denilen ve yorumlardan anlaşılacağı üzere de başarılı olan bir işlemdir.

2- Ketçap İle Gümüş Parlatma

Ketçap ile gümüş parlatma son dönemlerin en çok tercih edilen gümüş parlatma yöntemleri arasında yer almaktadır. Ketçapı hafif nemli bir beze sıkarak gümüş eşyanız üzerinde oval hareketlerle birlikte silme işleminizi gerçekleştirin. İyi bir şekilde silme işlemini gerçekleştirdikten sonra 5 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasında ılık bir su yardımı ile birlikte gümüş eşyanızı temizleyin. Parlaklık kazandığını sizlerde göreceksiniz. Bu yöntemi denerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus yumuşak yapıya sahip bir bez kullanmanızdır.

3- Sirkeli Su ve Karbonat ile Gümüş Parlatma

Sirke ve karbonatın gündelik hayatımızdaki temizlik işlerinde tercih edildiğini bilmekteyiz. Karbonat ve sirke sağlamış olduğu asidik ve bazik etkenlerle birlikte oldukça kolay bir temizlik imkânı sağlamaktadır. Bu ikili aynı zamanda gümüş parlatma işleminde de uygulanmaktadır. Sirkeli su ve karbonatı küçük bir kap içerisine birbirine karıştırarak bu karışımı yumuşak bir beze aktarın. Daha sonrasında kararma yaşanılan gümüş eşya üzerinde oval hareketlerle birlikte silme işlemini gerçekleştirin. Kısa bir süre sonra gümüşünüzün parlaklık kazandığını göreceksiniz.

4- Su ve Limon İle Gümüş Parlatma

Su ve limonda gümüşün parlatılmasında kullanılan temel karışımlar arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok kişi kararmış olan eşyalarını parlatmak amacıyla su ve limonu tercih etmektedir. Sizlerde kararmış eşyalarınız üzerinde su ve limon karışımını uygulayarak gümüşünüzün eski parlaklığını kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi gerçekleştirirken gümüş eşyanıza zarar vermeyen bezleri tercih etmeniz sizlere fayda sağlayacaktır.

5- Diş Macunu İle Gümüş Parlatma

Gümüş parlatmada, en geleneksel ve en çok işe yarayan yöntemler arasında diş macunu ile parlatma yöntemi gösterilmektedir. Diş macunu içermiş olduğu etken maddeler ile birlikte gümüşün parlamasını sağlamaktadır. Eski bir diş fırçanız var ise diş macununu fırçanıza sürüp gümüş eşyanız üzerinde kararan bölgelere uygulama yapabilirsiniz. Bu yönteminde gümüş parlatmada oldukça etkili olduğu söylenmektedir.

Bizlerin Gümüş Parlatma Önerisi

Gümüşünüze zarar vermeden ve sağlıklı bir şekilde parlaklık kazandıracağınız en etkili yöntem gümüş parlatma cilası, gümüş parlatma suyu ve gümüş parlatma bezidir. Yukarıda açıkladığımız tavsiyelere nazaran bu öneriler gümüşünüzü yıpratmadan parlaklık kazanmasını sağlayacaktır. Hemen detaylı bir şekilde sizlere gümüşünüzü parlatmanızı sağlayacak önerilerimizi açıklayalım.

1- Gümüş Cilası

Gümüş cilası gümüşlerinizin zarar görmeden parlaması açısından uygulayacağınız en iyi yöntemdir. İnternet ortamından kolay bir şekilde elde edeceğiniz gümüş cilasını yumuşak bir beze dökerek gümüş eşyanızın üzerine uygulayın. Uygulamayı tamamladıktan sonra yaklaşık olarak 5 dakika bekleyin ve ılık su yardımı ile durulayın. Gümüşünüzün ilk günkü parlaklığına kavuştuğunu göreceksiniz.

2- Gümüş Suyu

Son dönemlerde gümüş parlatma işlemlerinde en çok tercih edilen ürünün gümüş suyu olduğunu dile getirebiliriz. Gümüş suyunu kararan gümüş eşyalarınız üzerinde uygulayarak parlaklık kazandırabilmeniz mümkündür. Bu ürüne de internet ortamından kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Gümüş suyu üzerinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu suyu kaliteli bir şekilde edinmek olacaktır. Uygulamanızı gerçekleştirdikten sonra sizlerde gümüşünüzün parlak haline kavuştuğunu görebilirsiniz.

3- Gümüş Parlatma Bezi

Gümüş parlatma bezi ile gümüş temizleme işlemi genellikle kuyumcular tarafından sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. İnternet ortamından gümüş parlatma bezinin birçok çeşidine ulaşabilirsiniz. Bu çeşitler üzerinde kaliteli ürün seçimi yaptıktan sonra gümüşlerinizi parlatma bezi ile silebilirsiniz. Yaklaşık 5 dakika içerisinde gümüşlerinizin oldukça parlak bir görünüm kazandığını fark edeceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en temel husus bez seçiminizi kaliteli bir şekilde yapmanız olacaktır.

Gümüşler Nasıl Parlatılır?

Gümüşler Nasıl Parlatılır?  Sorusu ile ilgili olarak gümüşünüze zarar vermeden ilk günkü haline getireceğiniz ve parlaklığını kazandıracağınız ön plana çıkan önerileri sizlerle paylaştık. Gümüş parlatma sırasında gümüş eşyanıza zarar vermeden bilinçli bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Eğer bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle uzman bir kişiden yardım almanız gerekmektedir. Günümüzde birçok kuyumcu gümüş parlatma işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra sizlerde gümüşe parlaklık kazandıran önerilerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

BLOG YORUMLARI

    Bu bloga henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz ?

YORUM YAZIN